Atrakcje najbliższego regionu

Lwóweckie Lato Agatowe (11km)

Święto poszukiwaczy skarbów Ziemi to plenerowa impreza, której głównym elementem jest międzynarodowa giełda minerałów -jedna z największych mineralogicznych imprez w Polsce. Lwóweckie Lato Agatowe to:

 • ponad 200 stoisk w tym ponad 60 prezentujących wyłącznie minerały,
 • kilkanaście wystaw tematycznych i kolekcjonerskich,
 • kilka stanowisk z prezentacjami cięcia i szlifowania,
 • kamieni ozdobnych oraz płukania złota,
 • chata walońska z zaaranżowanym wyrobiskiem agatowym,
 • bezpłatne ekspertyzy okazów.

Nasza Agroturystyka mieści się zaledwie 11km od Lwówka Śląskiego. Mogą Państwo aktywnie wziąć udział w imprezie Agatowe Lato, a potem beztrosko wypoczywać w naszej Agroturystyce. Agroturystyka to najlepsze miejsce na nocleg, noclegi na Agatowe Lato w Lwówek Śląski.

więcej >

Ruiny Zamku Podskale - Rząsiny (3km)

Agroturystyka mieści się we wsi Rząsiny. Tuż na wyjeździe ze wsi w kierunku Lwówek Śląski znajdują sie ruiny zamku Podskale.

więcej >

Euroregionalne Trasy Rowerowe Powiatu Lwóweckiego (0 km)

"Na terenie Powiatu Lwóweckiego krzyżuje się pięć z dziesięciu wytyczonych Euroregionalnych Magistrali Rowerowych oznaczanych symbolem ER. To wyjątkowy kąsek dla rowerzystów, zarówno amatorów rowerowych spacerów jak też wyczynowców. Wszystko to uzupełnione o liczne trasy rowerowe w poszczególnych gminach pozwala na ich wielorakie łączenie w dłuższe trasy wielodniowe jak i popołudniowe spacery. Lokalizacja Agroturystyki niedaleko Gryfowa Śląskiego, Lwówka Śląskiego, Olszyn daje Państwu możliwość skorzystania z ww tras rowerowych. "

więcej >

Zamek Czocha (20km)

Zamek Czocha -obronny zamek graniczny położony w miejscowości Sucha (Czocha), gmina Leśna, nad Zalewem Leśniańskim na Kwisie w polskiej części Łużyc Górnych. Powstał jako warownia graniczna w latach 1241-1247, z rozkazu króla czeskiego Wacława I. Po aktywnym zwiedzaniu zamku, zapraszamy do odpoczynku w naszej Agroturystyce - Rząsiny.

więcej >

Świeradów Zdrój (26 km)

 • Dom zdrojowy
 • Muzeum Zdrojowe
 • Stóg Izerski
 • Czarci Młyn
 • Chataka Górzystów
 • Kolej Gondolowa
 • Park Zdrojowy
 • Izerski punkt antygrawitacyjny
więcej >

Trasy narciarskie - Świeradów Zdrój

KAMIENIEC ul. Leśna
Długość 460 m
Różnica wzniesień 90 m

IZERY ul. Kilińskiego
Długość 530 m
Różnica wzniesień 96 m

BAMBIO SKI ul. Górska
Długość 100 m
Różnica wzniesień 14 m

BARBARA ul. Zakopiańska
Długość 150 m
Różnica wzniesień 24 m

Zamek Grodziec-Zarodno (30km)

Zamek Grodziec (niem.: Gröditzberg) - późnogotycki zamek położony w pobliżu wsi Grodziec, w gminie Zagrodno, powiecie złotoryjskim. Został wybudowany na bazaltowym, powulkanicznym, stromym wzgórzu na wysokoœci 389 m n.p.m.

więcej >

Jakuszyce (50km)

"Jakuszyce są dzielnicą Szklarskiej Poręby, jednocześnie miejscem, w którym znajduje się najbardziej znany ośrodek narciarstwa biegowego w Polsce. Polana Jakuszycka jest miejscem, w którym organizowane są liczne imprezy sportowe zarówno o charakterze międzynarodowym np. Bieg Piastów czy Puchar Świata jak i mniejszych np. Puchar Polski lub Puchar Karkonoszy. Specyficzny mikroklimat sprzyjający długiemu zaleganiu œśniegu sprawia, że Jakuszyce cieszą cię znaczną popularnością wśród osób miłujących narty biegowe. Polana Jakuszycka jest również miejscem, w którym odbywają się unikalne imprezy sportowe takie jak Border Rush będący jednym z najtrudniejszych europejskich œredniodystansowych wyścigów psich zaprzęgów. Imprezy organizowane w Jakuszycach sprawiają, że narty biegowe zyskują sobie coraz to nowych zwolenników w różnych grupach wiekowych."

więcej >